Güzellik İçeceği Hakkında

Kolajen, insan vücudunun protein yapısının yaklaşık üçte birini oluşturan çok önemli bir proteindir. Kaslar, kemikler, tendonlar ve bağların yapısını oluşturan kolajen aynı zamanda kan damarları, dişler ve gözü oluşturan katmanlarda da bulunur. Vücuttaki kolajenin %90’ı Tip 1 kolajendir ve bu alt tür deri, kemikler, tendonlar, kıkırdaklar, dişler ve bağ dokularının kendilerine özgü yapılarını oluşturur. Tip 1 kolajene göre daha gevşek bir yapıya sahip olan Tip 2 kolajen, eklemlerde ve elastik yapılı kıkırdaklarda yer alır. Tip 3 kolajen kaslarda, damarlarda ve organlarda yapının desteklenmesinde görevli iken Tip 4 kolajen ise cilt katmanlarında bulunur ve filtrasyona yardımcı olur. Vücutta üretilebilen kolajen proteinin üretim miktarı ve kalitesi yaşla birlikte azalır.

 

17 yaş ve üzeri bireylerin günde bir şişe(20ml) tüketmesi tavsiye edilir.  Akşam yemek yedikden bir kaç saat sonra kullanılması önerilir.

Yaşlanma sürecini yavaşlatmak veya tersine çevirmek için uygulanan yöntemlere denir. Anti-aging ile cildin yenilenmesi, hormonların dengelenmesi, yaşlanmaya bağlı hastalıkların önlenmesi hedeflenir. Serbest radikaller, azalan hormonlar, cildin UV ışınlarına maruz kalması, hareketsiz yaşam, sigara, stres ve sağlıksız beslenme yaşlanmanın temel nedenleridir. 

 

Beauty Collagen’in raporlanmış bir yan etkisi tesbit edilmemiştir.

 

Hamilelelik ve emzirme döneminde eğer ilaç kullanıyorsanız Beauty Collagen kullanmak için doktorunuza danışınız.